Czy warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to bardzo popularny i modny w ostatnim czasie zabieg, na który decyduje się coraz więcej Polek. Marzysz o gładkiej skórze bez bólu i wysiłku, i zastanawiasz się, czy to optymalne rozwiązanie dla Ciebie? Podpowiadamy!

Skuteczny sposób na trwałe pozbycie się owłosienia

Największą zaletą depilacji laserowej jest to, ze pozwala ona pozbyć się niechcianego owłosienia na zawsze. Podczas gdy inne popularne zabiegi (takie jak na przykład depilacja woskiem) trzeba regularnie powtarzać co kilka tygodni lub miesięcy, laser daje trwałe efekty.

Podczas zabiegu w gabinecie Esteti-Med (https://www.esteti-med.pl/) wykorzystywane jest nowoczesne urządzenie LightSheer, które przy pomocy wiązki światła wnika głęboko wewnątrz skóry, niszcząc cebulki włosów. Zabieg jest szczególnie polecany osobom o ciemnych, grubych włoskach – światło lasera oddziałuje bardzo intensywnie na zawartą w nich melaninę.

Oszczędzasz czas i pieniądze

Decydując się na zabieg depilacji laserowej, oszczędzasz czas i pieniądze. Codzienne golenie maszynką czy inne tradycyjne metody bywają bardzo uciążliwe. W przypadku depilacji laserowej, aby uzyskać najlepsze efekty, potrzebna jest seria pięciu-sześciu zabiegów. Później jednak przez lata można zapomnieć o uciążliwej depilacji, a także związanymi z nią problemami, takimi jak podrażnienia czy wrastające włoski.

Oczywiście, seria zabiegów wiąże się z większym wydatkiem – na dłuższą metę jest to jednak inwestycja, która się zwraca. Gdy podliczymy wszystkie pieniądze, które przez lata wydajemy na maszynki, depilatory czy inne zabiegi, kwota może być znacznie większa.

Bezpieczny zabieg w sprawdzonym gabinecie medycy estetycznej

Wiele kobiet waha się, czy skorzystać z zabiegów depilacji laserowej przede wszystkim dlatego, że nie mają pewności, czy są one bezpieczne i bezbolesne. Faktem jest, że zabieg depilacji laserowej należy do raczej nieinwazyjnych, dlatego też, jeżeli nie ma przeciwwskazań do jego wykonania, nie powinniśmy obawiać się o bezpieczeństwo. Sam zabieg nie jest również bardzo bolesny, jednak w jego trakcie możemy odczuwać szczypanie i pieczenie.

Aby mieć pewność, że jesteśmy pod dobrą opieką, zawsze należy decydować się wyłącznie na zabiegi przeprowadzane w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej, przez doświadczonych dermatologów. W Warszawie warto zwrócić uwagę na gabinet Esteti-Med (https://www.esteti-med.pl/), gdzie pracują najlepsi specjaliści. Bardzo ważną kwestią jest również odpowiednie przygotowanie do zabiegu i przestrzeganie zaleceń lekarza po nim.