Medycyna niekonwencjonalna dla jednych jest czymś złym, a dla innych stanowi część życia. Korzystają z niej w przypadku każdej dolegliwości i są z tego bardzo zadowoleni.
Wyróżnia się wiele roślin, które sprawdzają się w trakcie niekonwencjonalnego leczenia, działają pozytywnie na wiele schorzeń. Zalicza się do nich kudzu root, roślinę pochodzącą z Dalekiego Wschodu. W artykule przybliżymy nieco tę roślinę i opiszemy takie zagadnienia, jak: kudzu działanie, kudzu root dawkowanie, korzeń kudzu skutki uboczne.

Kudzu działanie

W krajach skąd pochodzi kudzu root stosowane są napary ze sproszkowanego korzenia. Składniki zawarte w tym suplemencie pozwalają obniżyć ciśnienie krwi, uśmierzają ból głowy i obniżają temperaturę podczas przeziębienia. Kudzu jest zalecany osobom cierpiącym na cukrzycę, a badania wykazują, że wpływa on także pozytywnie na leczenie raka prostaty. Na chwilę obecną pozytywne działanie kudzu najczęściej opisuje się na przykładzie choroby alkoholowej. Udowodniono, że stosując regularnie suplementy z kudzu, można pozbyć się tego uporczywego nałogu. Naukowcy zgodnie twierdzą, że dzieje się tak dzięki związkom zawartym w tej roślinie. Przeprowadzone testy wykazują, że już po tygodniu stosowania suplementu ilość wypijanego alkoholu zmniejsza się nawet o 40%.

Kudzu dostępność

Suplementy zawierające kudzu root można znaleźć w niewielu aptekach w Polsce. Częściej pojawiają się w sklepach zielarskich, a sproszkowany korzeń w postaci mąki można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością.Kudzu root dawkowanie: kapsułki powinno się przyjmować podczas posiłków, zaleca się, aby stosować je 2-4 razy dziennie, popijając dużą ilością wody. Natomiast skrobię można wykorzystać do sporządzania różnych posiłków.Według specjalistów tabletki można spożywać od kilku miesięcy do nawet kilku lat, natomiast mąkę z kudzu root można dodawać do posiłków już zawsze.

Skutki uboczne

Nie zaleca się stosowania kudzu u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także u osób, które cierpią na problemy hormonalne.Korzeń kudzu skutki uboczne: zalicza się do nich świąd i nudności, które pojawiają się po spożyciu kapsułki. Poza tym stosowanie tego suplementu może przyczynić się do nieodwracalnych uszkodzeń wątroby.Aby uniknąć niechcianych skutków, należy kupować leki tylko ze sprawdzonych źródeł, daje to pewność, że składniki przed sporządzeniem suplementu nie były zanieczyszczone.