Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że oświetlenie ledowe już w 2018 roku stanowiło prawie 60% całego światowego rynku oświetleniowego. Nie wszyscy jednak jeszcze są świadomi zalet wspomnianego rozwiązania. Dlaczego warto zaopatrzyć się w żarówki ledowe gu10?

Ekologia

Należy mieć świadomość, że Diody LED pobierają zdecydowanie mniej energii w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła. Godny uwagi jest fakt, że nie emitują one ciepła. Warto wiedzieć, że tradycyjna żarówka jest w stanie zużyć w ciągu godziny 70W. Z kolei dioda LED do wytworzenia takiej samej ilości światła będzie potrzebowała tylko od 9 do 10W.

Ponadto diody LED cechuje stosunkowo długi czas pracy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przeciętny czas eksploatacji żarówki oscyluje od 15 do 30 tysięcy godzin. W tym samym czasie użytkownik mógłby zużyć nawet 39 klasycznych żarówek.

Widoczna oszczędność

Warto wiedzieć, że żarówki LED-owe są tylko. pozoru droższe od tradycyjnych. Dzięki temu, że pobierają mniej energii są bardziej wydajne. Nie można zapomnieć, że są również tańsze w eksploatacji. Różnica jest widoczna przede wszystkim w miejscach, gdzie na oświetlenie wydawane są bardzo duże kwoty pieniężne.

Doskonałym przykładem mogą być sklepy czy firmy z branży przemysłowej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że we wspomnianych miejscach oszczędność może wynieść nawet 80% w przypadku zdecydowania się na Żarówki ledowe gu10. Ponadto na decyzji powinien także zyskać domowy budżet.

Jakość światła

Należy mieć świadomość, że omawiane żarówki świecą światłem o widmie ciągłym. Cechują się również stosunkowo wysokim wskaźnikiem oddania barw. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że pod względem jakości światła znacznie przewyższają tradycyjne świetlówki. Nie można zapomnieć, że żarówki ledowe są obecnie dostępne w różnych kolorach.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki technologii LED możliwe jest uzyskanie światła praktycznie o dowolnej barwie. Nie ma również potrzeby stosowania dodatkowych filtrów.