Depilacja z różnych stron świata

Strefa komfortu kobiety, zakładającej strój kąpielowy, wbrew pozorom nie skupia się na sylwetce, ale gładkiej skórze. Przygotowanie ciała do sezonu letniego być może zaczyna się od diety, ale z pewnością kończy na depilacji. Ta zaś przestała być już tematem tabu i kobiety coraz chętniej udzielają sobie rad, jak skutecznie zwalczyć owłosienie.

Brazylijska czekoladka, hollywoodzka gwiazda lub zachowawcza francuska

Moda mija, ale podobno i wraca. Mając jednak nadzieję, że ta, dotycząca krzaczastego owłosienia szybko nie zatoczy koła, warto skorzystać z zabiegów depilacji laserowej, jeszcze przed nadejściem lata. Atutem, przemawiającym za, jest nie tylko wygoda, ale przede wszystkim walory estetyczne.

O różnorodności zabiegów laserowych można przeczytać na stronach internetowych salonów na przykład https://www.esteti-med.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-lightsheer/, ale także skonsultować indywidualnie z osobą, która będzie go przeprowadzała. W zależności jednak od tego, jak inwazyjny ma być zabieg, rozróżnia się typy: francuska (płytka), brazylijska (średnia), oraz hollywoodzka (intensywna).

Profilaktyka przed zabiegowa.

O tym, jak przygotować się do przeprowadzenia zabiegu, z pewnością poinformuje kosmetyczka, jednak warto wiedzieć, że do procesu usuwania włosków nie przychodzi się „z ulicy”, pod wpływem pomysłu lub impulsu, lecz jest to cykl zaplanowany, toczący się swoim rytmem.

Profilaktyką przed dokonaniem zabiegu jest unikanie stref solarium, nie używanie samoopalaczy, a także ziół i maści z retinolem. Ważne jest także odstawienie witaminy A i C, oraz kwasów owocowych. Przed zbliżającym się zabiegiem nie wolno stosować peelingów i kremów złuszczających. Dzień przed natomiast wskazane jest ogolenie strefy, która będzie poddana laserowi.

Co łączy, a co dzieli?

Wspólny efekt zabiegów laserem jest jeden, a wyznacza go skuteczność. Jednak, aby dojść do mety, należy wiedzieć, że start nie jest zawsze z tego samego szczebla. O tym, jak będzie wyglądał całościowy cykl likwidujący owłosienie, zależą indywidualne predyspozycje każdej klientki. Rodzaj włosów, ich kolor, oraz skóra na której te wyrastają są głównymi przesłankami do określenia serii spotkań.

Wspólne okazują się także przeciwwskazania do odbycia zabiegu, które są bezwzględne. Usuwaniu włosków metodą lasera nie mogą podjąć się kobiety:
– będące w ciąży lub okresie laktacji,
– chorujące na nowotwór lub inne skatalogowane choroby,
– posiadające przebarwienia, żylaki lub bliznowce,
– przyjmujące leki fotouczulające, oraz pochodne witamy A, antybiotyki, hormony lub sterydy,
– posiadające włoski w kolorze rudym lub siwym.