Fenomen produktów detoksykujących

W ostatnim czasie bardzo wzrosła, wśród wielu osób, świadomość możliwości odtruwania swojego organizmu z różnego rodzaju toksyn. Stało się to możliwe dzięki producentom produktów, które mają właściwości detoksykujące. Tego rodzaju środki są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością i coraz częściej oferowane są one jako plastry oczyszczające z toksyn.

Czym są toksyny?

Toksyny to organiczne trucizny, które otaczają nas każdego dnia. Dostarczane są do naszego organizmu w pokarmach, które coraz częściej są żywnością gorszej jakości, poprzez kosmetyki, których używamy codziennie oraz poprzez ubrania, które prane w chemikaliach też pełne są trujących substancji. Bardzo dużo toksyn dostarczają sobie osoby, które przyjmują na co dzień różnego rodzaju medykamenty. Czasami źle się czujemy i nie zdajemy sobie sprawy, że przyczyną mogą być właśnie wspomniane wyżej toksyny. Produkty detoksykujące pozwalają na kurację, która przynajmniej częściowo spowoduje, że nasze samopoczucie znacznie się poprawi.

Jak działają plastry oczyszczające z toksyn?

Plastry oczyszczające w naturalny sposób wspierają oczyszczenie organizmu. Jest to też przykład kuracji, która może być bez problemu wykonana w domu. Działanie produktów detoksykujących w postaci plastrów oczyszczających ma swój rodowód w praktykach Dalekiego Wschodu. Plastry są nasączone naturalnymi, roślinnymi ekstraktami, które mają silne właściwości odtruwające. Najczęściej stosowane są nocą i podczas snu nasz organizm może być odpowiednio odtruwany.

Jak stosować plastry?

Producent zaleca by plastry odtruwające nakleić na noc na stopy. Gromadzące się toksyny będą się na nich zbierać i utworzą ciemne przebarwienia na plastrach. Im więcej toksyn będzie usuwanych z naszego organizmu, tym bardziej ciemne będą plamy. Taka kuracja powinna trwać około dwa tygodnie. Co wieczór trzeba nakładać na nogi nowe plastry, a rano zdejmować je i bezwzględnie wyrzucać.Taka kuracja polecana jest osobom, które czują się wciąż zmęczone, mają ziemistą cerę, problemy z paznokciami i z włosami. Dowiedziono i faktem już jest, że jest to kuracja, która poprawia znacznie samopoczucie danych osób. Co jakiś czas można ją powtarzać, ponieważ substancje, którymi nasączone są plastry, są naturalne i całkowicie bezpieczne dla organizmu ludzkiego. Objawy zatrucia organizmu w wyniku takich kuracji znikają po jakimś czasie.