Jak laser wspomaga leczenie ginekologiczne?

Lasery dla ginekologii stały się prawdziwą rewolucją. Coraz częściej operacje stomatologiczne lub chirurgiczne są zastępowane przez procedury wykorzystujące wiązki laserowe. Za ich pomocą diagnozuje się i leczy coraz więcej chorób, a także poprawia estetykę miejsc intymnych. Plastyka pochwy lub warg sromowych staje się coraz bardziej popularna, zarówno wśród młodych, jak i starszych kobiet.

Różne zastosowania laserów w ginekologii

Promienie laserowe znalazły szerokie zastosowanie w dziedzinie ginekologii. Istnieje wiele rodzajów urządzeń, z których każdy posiada inne możliwości. Lasery są wykorzystywane do usuwania blizn po cesarskim cięciu, czy też nacięciach krocza. Używa się ich także do zmniejszenia stanów zapalnych w pochwie, sromie, szyjce macicy. Są także modele spersonalizowane, których celem jest usunięcie brodawek, nadżerek, polipów, nieprawidłowych tkanek. Za pomocą zabiegów laserowych zyskuje się także możliwość wyleczenia nietrzymania moczu, zwiększenia nawilżenia pochwy, zmniejszenia warg sromowych, a nawet ich wymodelowania.

Laseroterapia a nietrzymanie moczu

Im starszy człowiek, tym częściej ma problem z nietrzymaniem moczu. To krępująca dolegliwość, z którą należy walczyć. Warto skonsultować się z lekarzem, aby określić przyczyny i odpowiednio zastosować leczenie.

Świetnie sprawdzają się zabiegi laserowe. Możliwe staje się uzyskanie pożądanego efektu bez uszkodzenia tkanek. Efekty utrzymują się przez długi czas. Nie ma również problemu z tym, aby powtarzać zabieg, gdy zajdzie taka potrzeba. Można robić to wielokrotnie. Zabieg laserowy trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Pojawia się tylko chwilowy dyskomfort.

Więcej przyjemności ze zbliżeń intymnych

Zabiegi laserowe świetnie sprawdzają się dla osób, które pragną zwiększyć komfort współżycia i poprawić wygląd swoich stref intymnych. Można to zrobić szybko i w sposób małoinwazyjny. Laseroterapia sprawdza się rewelacyjnie po porodzie. Można zmniejszyć szerokość rozciągniętej pochwy.

Wiązka lasera obkurcza włókna kolagenowe. Ścianki pochwy stają się elastyczniejsze. Znika również problem z jej suchością. Stosunki płciowe przestają być bolesne. Można wobec tego czerpać dużo więcej przyjemności ze zbliżeń intymnych.