Albumy i znane piosenki, czyli Łzy dyskografia

Zespół Łzy powstał w 1996 roku w Pszowie. Zadebiutował w katowickim Cyberstudiu piosenkami pt. „Wiosna” i „Nienawiść”. Rockowo – popowe brzmienia szybko trafiły w serca wielu Polaków, a kolejne utwory znalazły się w czołówce notowań list przebojów. Łzy dyskografia – przedstawiamy albumy i najpopularniejsze piosenki.

Łzy dyskografia (lata 1998 – 2003)

Zespół wydał osiem albumów muzycznych, z czego aż dwa uzyskały status platynowej płyty za wysoką sprzedaż w Polsce. Pierwszą płytę zespół wydał w 1998 roku. Nazywał się „Słońce” i zawierał 13 utworów muzycznych. Sprzedano ponad dwadzieścia tysięcy egzemplarzy. Dwa lata później wydano album pt. „W związku z samotnością”, który zawierał 13 utworów muzycznych. Sprzedał się w liczbie ponad 125 tysięcy i zyskał najpierw status złotej, a następnie platynowej płyty.

W 2002 roku zespół Łzy wydał album pt. „Jesteś jaki jesteś” który zawierał czternaście utworów muzycznych. Sprzedało się ponad 20 tysięcy egzemplarzy, a album posiada status złotej płyty. Rok później, bo w 2003 zespół wydał album pt. „Nie czekaj na jutro”, który zawierał 13 piosenek. Sprzedało się ponad 80 tysięcy egzemplarzy i tym samym, album uzyskał status platynowej płyty.

Łzy dyskografia (lata 2005 – 2016)

W 2005 roku zespół wydał album pt. „Historie, których nie było”, który zawierał 14 piosenek. Płyta ta jednak nie zyskała na popularności. W roku 2011 zespół wydał kolejny album pt. „Bez słów…”, który zawierał CD 1 (13 piosenek) i CD 2 (11 piosenek). Sprzedano ponad 3 tysiące egzemplarzy.

W 2014 roku zespół Łzy wydał album pt. „Zbieg okoliczności”, który zawierał 15 utworów muzycznych. A w 2016 roku wydano album pt. „Łzy 2.0”, który zawierał wydanie dwupłytowe – łącznie 30 utworów.

Najpopularniejsze piosenki zespołu Łzy

Przez 27 lat działalności zespołu Łzy powstało wiele piosenek, które szybko zyskały na popularności. Niektóre z nich były w czołówkach list przebojów.

Chyba każdy z nas kojarzy piosenki pt.: „Agnieszka już dawno”, „Opowiem wam jej historię” czy „Narcyz się nazywam”.