Jak poradzić sobie z łysieniem?

Włosy na głowie są bardzo ważne w tworzeniu własnego wizerunku. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, gęste i zdrowe owłosienie dla postrzegających nas osób jest czymś bardzo atrakcyjnym. Nic więc dziwnego, że gdy zauważymy u siebie nadmierne wypadanie włosów, chcemy szybko poradzić sobie z tym problemem. Tylko jak to zrobić? Sprawdźmy to!

Najczęstsze przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Istnieje wiele przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Jedną z nich może być przemęczenie organizmu. Zła dieta, brak wystarczającej ilości i jakości snu, długotrwały i silny stres, nie pozostawiają naszego ciała bez przykrych konsekwencji. Bardzo często nadmierne wypadanie włosów ma podłoże genetyczne. Nazywane jest wtedy łysieniem androgenowym. Ważne, że dotyka ono zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Związane jest ono z produkcją za dużej ilości androgenów – hormonów płciowych. Problem ten aż 70% mężczyzn oraz 40% kobiet. Androgen, wytwarzany w nadmiernej ilości działa destrukcyjnie na mieszki włosowe, powodując ich osłabienie, a w efekcie wypadnięcie włosa. Warto zaznaczyć, iż łysienie może powstać także na skutek niektórych chorób, choćby problemów z tarczycą, w trakcie trwania ciąży i w okresie karmienia piersią, oraz w wyniku brania niektórych leków. Przed rozpoczęciem leczenia koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem specjalistą, który dobierze odpowiednią jego metodę.

Leczenie łysienia Katowice

W przypadku problemu z nadmiernym wypadaniem włosów warto skorzystać z pomocy specjalistycznej kliniki. Terapię rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, który przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie kondycji włosa i skóry głowy oraz zleci wykonanie badań krwi. Jedną z najczęściej stosowanych metod leczenia jest odpowiednio dobrana farmakologia oraz pielęgnacja włosów i skóry głowy. Bardzo skuteczna jest także mezoterapia – zabieg działający pobudzająco na skórę głowy. Zwiększa jej ukrwienie oraz odżywia mieszki włosowe, które stają się bardziej odporne na wypadanie.

Jeśli problem łysienia dotyczy nas, czy członka naszej rodziny, lepiej jest nie zwlekać i udać się do specjalisty po pomoc.