Jak wybrać odpowiedni lakier do paznokci?

Wiele kobiet lubi mieć pomalowane paznokcie. Stanowią one swego rodzaju nawet symbol kobiecości. Pytanie pojawia się jednak, jak w zasadzie wybrać takie lakiery do paznokci? Czym się kierować podczas wyboru? Jak dobrać odpowiedni kolor? Co jest tutaj istotne?

Krok pierwszy – rodzaj lakieru do paznokci

Ogólnie dzisiaj można podzielić lakiery na zwykłe oraz te, które są utwardzane przy pomocy lampy UV.

Zacznijmy od tych zwykłych. Czy to są trwałe lakiery do paznokci? Otóż to zależy, co w zasadzie rozumiemy pod pojęciem trwałe. Generalnie rzecz ujmując, wiadomo, że znajdziemy tu gorsze i lepsze lakiery do paznokci. Co również jest istotne, nawet te które są mniej trwałe, mogą zostać utrwalone za pomocą specjalnego lakieru wierzchniego. Trzeba jednak stanowczo podkreślić, że nawet wówczas nie będą stanowiły najbardziej trwałego manicure.

Ciekawym rozwiązaniem są trwałe lakiery do paznokci żelowe. Nie potrzebują one lampy UV, jednak nie są jeszcze tak mocne też jak klasyczne żele, akryl czy lakiery hybrydowe.

No właśnie, hybryda – to zdecydowanie jest trwały lakier do paznokci. Najczęściej konieczne jest tutaj zakupienie warstwy bazowej, koloru oraz wierzchu. Każda z warstw jest oczywiście utwardzana w lampie UV.

Trwały lakier do paznokci to także akryle oraz żele. akryl wyróżnia się tym, że nie potrzebuje UV, jednak trudno jest go nałożyć. Z kolei żele potrzebują UV, ale są łatwiejsze w nałożeniu i doskonale dodatkowo sprawdzają się przy okazji różnego rodzaju krótkich paznokci.

Krok drugi – kolory lakierów do paznokci

Jakie można wyróżnić kolory lakierów do paznokci? Generalnie dzisiaj w zasadzie to każda kobieta może sobie wykonać absolutnie taki manicure, jaki tylko będzie chciała.

Warto jednak nie dobierać koloru tylko i wyłącznie do naszych preferencji, lecz jednak skupić się również na tym, że nie wszędzie każdy kolor będzie naprawdę mile widziany. Trzeba zatem wziąć pod uwagę również to, gdzie się pracuje.

Co więcej, kolor takiego lakieru musi również pasować ogólnie do ręki. Jeśli ktoś przykładowo ma zaróżowione ręce z powodu dawno przebytego odmrożenia, to kolor czerwony na paznokciach będzie się naprawdę nieciekawie prezentował, podobnie jak pomarańcz na króciutkich palcach.

Krok trzeci – ozdoby

Dzisiaj szczególnie na topie są różnego rodzaju ozdoby, takie jak cekiny itp. Warto z nich skorzystać.