Niepłodność to coraz częstsza przypadłość w naszych czasach. Dotyka ona coraz większą grupę ludzi. Niepojące jest to, że coraz więcej osób młodych zaczyna się z niepłodnością borykać. Miejscem, do którego najlepiej się udać, aby leczyć niepłodność jest klinika leczenia niepłodności Katowice są miastem, w którym możemy szukać pomocy, jeśli podejrzewamy u siebie ten problem.

Czym jest niepłodność?

O niepłodności bądź niezamierzonej bezdzietności mówimy wtedy, gdy w ciągu sześciu do dwunastu miesięcy nieskrępowanego współżycia płciowego para nie może zajść w ciążę.

Przyczyny niepłodności możemy podzielić na dwie grupy, pod kątem grup przyczyn. Dzielimy je na czynnik męski i czynnik żeński. Czynnik męski związany jest z zaburzeniami anatomicznymi u mężczyzny albo z osłabieniem jakości nasienia. Ze strony kobiet możemy mieć do czynienia z zaburzonym cyklem lub również z nieprawidłowościami w obrębie narządu. Jeśli po dwunastu miesiącach nieskrępowanego pożycia para nie uzyskuje ciąży, musimy zastanowić się, czy nie istnieje jakiś problem. Wówczas należy udać się do miejsca nazywanego klinika niepłodności Katowice to miasto, w którym można wykonać podstawowe badania, sprawdzić stan nasienia u mężczyzny, zrobić podstawowe badania ultrasonograficzne, ocenić stan narządu rodnego u kobiety i ocenić stan jajowodów, ocenić stan macicy, jak również ocenić stan funkcjonowania cyklu miesiączkowego.

Jak leczy się niepłodność?

Strategia leczenia niepłodności jest przeważnie taka sama i zaproponowana zostanie podobna niezależnie od tego, gdzie znajduje się klinika leczenia niepłodności Katowice nie są w tym wypadku żadnym wyjątkiem.

Strategia postępowania z pacjentami zgłaszający mi się do kliniki niepłodności polega na propozycji zastosowania jak najmniej zaawansowanego, najtańszego i najbardziej przyjaznego dla pacjentów sposobu leczenia. Jeśli nie udaje się uzyskać ciąży u pacjentów przy zastosowaniu tych metod łagodnych, wtedy dopiero proponowane są metody bardziej zaawansowane. Chodzi tutaj głównie o pozaustrojowe zapłodnienie. Nie każda klinika jest w stanie stosować takie metody klinika niepłodności Katowice na szczęście takie możliwości posiada.

Jakie są dodatkowe przyczyny niepłodności?

W wielu przypadkach, choć wymienione wyżej przyczyny kliniczne nie występują, mamy do czynienia z problemem z poczęciem potomka. Często wynika to na przykład ze złego stylu życia. Dieta, stres lub używki mogą się do powstania problemu przyczynić, dlatego na konsultacji w klinice leczenia niepłodności, są również poruszane takie kwestie.