Testy na obecność narkotyków

Pomimo powszechnej edukacji na ten temat, zażywanie narkotyków jest wciąż niestety bardzo powszechne. Ogromny niepokój może wzbudzać fakt, że coraz częściej po substancje zakazane sięga także młodzież. Tymczasem warto głośno mówić o tym, że zażywanie substancji zakazanych jest głupie i nieodpowiedzialne.

Testy narkotykowe

Co zrobić, kiedy nabiera się podejrzeń, że po narkotyki sięga bliska osoba? Często to właśnie szybkość reakcji jest tym czynnikiem, który może zaważyć na jej przyszłości. Zatroskani rodzice, zaniepokojeni przyjaciele czy pełni obaw pracodawcy mogą sięgnąć po test narkotykowy, który wykryje w organizmie badanej osoby ślady substancji narkotykowych, o ile takowe występują.

Rodzaje testów narkotykowych

Wystarczy zajrzeć na strony sklepów internetowych, by przekonać się, jak wiele rodzajów testów na narkotyki jest na nich dostępnych. Ich ogromną zaletą jest fakt, że pozyskanie materiałów do badania nie jest skomplikowane i nikomu nie powinno sprawić trudności. By wykonać test potrzebna jest próbka moczu, śliny lub potu.

Najprostsze testy mogą wykazać ślady najbardziej popularnych substancji – kokainy, amfetaminy, marihuany, ekstazy, morfiny oraz benzodiazepin i ich pochodnych. Bardziej zaawansowane modele posiadają już o wiele szerszą ich gamę i pozwalają na wykrycie nawet rzadko spotykanych substancji.

Kto może sięgnąć po test narkotykowy?

Testy narkotykowe pozwalają potwierdzić lub zanegować podejrzenie zażywania narkotyków przez bliskie osoby. Skorzystać mogą z nich wszyscy, którzy boją się, że członek ich rodziny sięga po zakazane substancje.

Testy tego rodzaju mogą być też narzędziem do kontroli własnego organizmu. W przypadku podejrzeń można sprawdzić, czy podczas imprezy na dyskotece nie wypiło się drinka z dosypanym narkotykiem.

Osoby, którym zdarzyło się sięgać w przyszłości po zakazane substancje, mogą sprawdzić czy po tych wybrykach został ślad w ich organizmie. Warto w ten sposób sprawdzić swoje ciało – na przykład kiedy ubiega się o ważne stanowisko w pracy.

Ceny testów narkotykowych

Ceny testów wykrywających substancje zakazane są bardzo różne i kształtują się w zależności od stopnia zaawansowania danego modelu. Najprostsze testy, wykrywające popularne narkotyki, kupić można już za kilkadziesiąt złotych. Modele wykrywające szerszą gamę substancji mogą kosztować do kilkuset złotych. Wydatek rzędu ponad tysiąca złotych to test niezwykle czuły i dokładny, wykrywający nawet najrzadziej występujące na rynku substancje. Najważniejsze, by kupując test mieć pewność, że wybiera się produkt dokładny i sprawdzony.