Vilcacora – czym jest i jak stosować?

Różnorodne zioła są używane w lecznictwie we wszystkich zakątkach światach od stuleci. Jednym z ziół, które zasłynęło, ze względu na swoje unikatowe właściwości jest pochodząca z południowoamerykańskich lasów deszczowych pnącze vilcacora. Do tworzenia preparatów leczniczych z tegoż zioła wykorzystuje się zarówno korzenie, liście, jak i korę. W Polsce stosuje się też nazwę wilcza kora oraz koci pazur.

Zastosowanie

Wilcza kora charakteryzuje się szerokim spektrum zastosowań, aczkolwiek tylko część z nich może być potwierdzona przez współczesną medycynę. Pnącze może odnaleźć zastosowanie m.in. w przypadku różnorodnych poważnych problemów z układem nerwowym. Do najczęściej wymienianych schorzeń, w których stosowanie wilczej kory miałoby przynieść pozytywne skutki dla organizmu zaliczyć można Parkinsona, Alzheimera, stany depresyjne i nerwicowe.

Również w przypadku takich problemów z układem kostnym jak artretyzm, reumatyzm lub w przypadku alergii, chorób skóry czy też grzybic ulgę przynieść może koci pazur dawkowanie będzie uzależnione od tak wielu czynników, jak wiek, rodzaj choroby, forma przyjmowania suplementu. Informacja o dawkowaniu będzie zawarta w załączonej do suplementu diety ulotce. Dawkowanie kociego pazura to najczęściej 1-3 kapsułki 3 razy dziennie.

Ważne informacje

Posiadany koci pazur dawkowanie nie jest jasne? Pamiętajmy, że nie można przekraczać zalecanej przez producenta suplementu dawki preparatu. Jeżeli zgubiliśmy zawartą w opakowaniu ulotkę dawkowanie sprawdzić możemy w internecie wpisując nazwę suplementu. Niemniej jednak stosowanie suplementu powinno być odłożone do czasu konsultacji z lekarzem. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Wiedza o tym, jakie jest dawkowanie vilcacory jest niezwykle ważna dla osób zmagających się z niewydolnością nerek.

Jak wykazały badania stosowanie vilcacory przez tę grupę osób może doprowadzić do uszkodzenia nerek. Z tego względu przed zastosowaniem leku tak samo, jak w przypadku kobiet w ciąży i karmiących konieczne jest zaciągnięcie porady u lekarza. Przeciwwskazana do zastosowania suplementu występują również u osób cierpiących z na hemofilię niedociśnienie, czy też u ludzi zmagający się z chorobami autoimmunologicznymi. Pamiętajmy, że w składzie części suplementów może być więcej rzeczy aniżeli tylko vilcacora dawkowanie będzie więc różne.

Około 30 minut przed posiłkiem możemy zastosować preparat vilcacora dawkowanie powinno odzwierciedlać nasze realne zapotrzebowanie. Nawet jeżeli istnieje możliwość zażycia większej ilości aniżeli jedna kapsułka nie musimy tego robić, aby cieszyć się prozdrowotnymi właściwościami vilcacory.