Wczasy odchudzające – dieta i trening ze wsparciem specjalistów

Kolejne kuracje odchudzające kończące się niepowodzeniem? Ten problem zna każdy, kto próbował na własną rękę zrzucić zbędne kilogramy. Diety okazują się nieskuteczne, trening szybko się nudzi, brakuje motywacji i wsparcia. Rozwiązaniem mogą być prowadzone przez fachowców wczasy odchudzające w górach.

Jakie są przyczyny nadwagi?

Nadwaga dawno przestała być marginalnym problemem dotyczącym nielicznym. Wraz ze zmianą stylu życia, zmieniła się też skala tego zjawiska – dziś większość Polaków, bo aż trzech na pięciu, zmaga się z nadmiernymi kilogramami.Bezpośrednią przyczyną tycia jest przyswajanie większej ilości kalorii, niż organizm jest w stanie spalić. Pośrednio winę ponosi współczesna, bogata w cukry i tłuszcze dieta w połączeniu z małą ilością ruchu. Do tego dochodzą używki, zajadanie stresu, praca wymuszająca pozostawanie w bezruchu przez większą część dnia. Taki tryb życia szybko skutkuje problemami z nadwagą – niezwalczona może przejść w niebezpieczną dla życia otyłość.

Dlaczego warto zapisać się na wczasy odchudzające w górach?

Zrzucenie nadprogramowych kilogramów na własną rękę, bez wsparcia specjalistów bywa bardzo trudne. Brakuje wiedzy, motywacji, pomocnej dłoni. Dlatego chcąc szybko i bez szwanku dla zdrowia pozbyć się oponki na brzuchu, warto zapisać się na turnus odchudzający.Wczasy odchudzające w górach mają tę zaletę, że jednocześnie pozwalają cieszyć się pięknymi widokami, korzystać z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, psychicznie odpocząć od rutyny codziennego życia. W górach nie brakuje szlaków wędrownych, a długie marsze to skuteczny sposób na redukcję wagi.

Wsparcie specjalistów podczas wczasów odchudzających w górach

Wyjeżdżając na odchudzające wczasy w górach, można być prawie pewnym sukcesu. Na miejscu czeka sztab specjalistów, który zrobią wszystko, by redukcja wagi była szybka i bezpieczna.Ośrodki organizujące takie turnusy zatrudniają dietetyków, lekarzy, trenerów, masażystów, a nawet psychologów. Dzięki tak kompleksowej opiece uczestnicy wczasów są lepiej zmotywowani, mają właściwie zaplanowane menu oraz angażują się w ciekawe formy ruchu. Fachowcy mają za zadanie nie tylko pomóc im zrzucić na wadze, ale też utrwalić nowe, zdrowe nawyki, dzięki którym będą umieli utrzymać szczupłą sylwetkę w przyszłości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.