Blisko 45 milionów ludzi na świecie jest dotkniętych chorobą Alzheimera. Zdecydowana większość to osoby po 80 roku życia, ale nie brakuje również odnotowanych przypadków zachorowania po 60 roku życia. Faktem jest, że dotyka ona głównie osoby starsze i praktycznie nie ma żadnych czynników, które mogą wskazywać na to, że zachorujemy w przyszłości.

Umysłowa degradacja

Dom opieki dla chorych na alzheimera jest dobrym rozwiązaniem dla rodziny, która często nie może sobie już poradzić z postępującą degradacją umysłową oraz fizyczną osoby bliskiej. Z całego serca chciałoby się takiej osobie pomóc, ale niestety czasami jest to niemożliwe. Zakład opiekuńczo leczniczy warszawa i okolice jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają zaawansowane stadium choroby. Niestety zmiany w mózgu są nieodwracalne, a osoba chora nawet nie zdaje sobie sprawy ze swojego zachowania. Dodatkowo stanowi ona bezpośrednie zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych członków rodziny. Jeżeli nie możemy już dłużej sobie pozwolić na zajmowanie się osobą chorą to warto zobaczyć jakie są domy opieki okolice Warszawy posiadają wiele specjalistycznych zakładów.

Wizyty domowe lekarzy i pielęgniarek

Świetnym rozwiązaniem są także wizyty domowe lekarza, który będzie nadzorował stan pacjenta, a także pielęgniarek, które będą się nim zajmować. Należy pamiętać, że osoba chora nie zdaje sobie sprawy ze swojego postępowania i dlatego jej zachowania często mogą być irracjonalne oraz ciężkie do pojęcia. Trzeba być jednak wyrozumiałym, ponieważ nigdy nie wiemy, czy nas też to nie dotknie. Dom opieki dla chorych na alzheimera czasami jest ostatnią szansą dla osoby chorej, która w amoku potrafi zrobić straszne rzeczy. Zakład opiekuńczo leczniczy Warszawa i okolice to miejsce gdzie pracują osoby mające na codzień styczność z osobami chorymi.

Czy dom opieki to dobry pomysł?

Dzięki temu wiedzą jak z nimi postępować oraz jakich zachowań unikać. W pewnym stopniu jest możliwy kontakt z osobą chorą, ale trzeba być bardzo odpornym psychicznie. Osoby chore na alzheimera często potrafią bez powodu kogoś obrazić lub wywołać kłótnię. Dlatego właśnie funkcjonują domy opieki okolice Warszawy, które pomagają rodzinom osób chorych. Zanim wyślemy jednak naszych blisków do takiego zakładu to dobrym pomysłem jest krótka rozmowa z personelem oraz innymi pacjentami ośrodka. W ten sposób lepiej poznamy osoby pracujące i szybciej nawiążemy kontakt.