Zakup rękawiczek winylowych

W tym momencie rękawiczki przeznaczone do zabezpieczania skóry dłoni i są już używane wyłącznie przez lekarzy. Pandemia covid-19 doprowadziła do tego, że zwykli ludzie zaczęli z nich na co dzień korzystać. Takie rękawiczki winylowe rzeczywiście warto mieć zawsze pod ręką, by w razie potrzeby ograniczyć swój kontakt z zewnętrznym otoczeniem.

Dlaczego właśnie winyl?

Rękawiczki ochronne wykonuje się z różnych materiałów – m.in. lateksu, folii oraz nitru. Te winylowe w przeciwieństwie do pozostałych na pewno są znacznie mniej elastyczne (z tego powodu trzeba idealnie dopasować ich rozmiar do rozmiaru dłoni), jednakże to sprawia, że okazują się wygodniejsze podczas noszenia, a przy tym nie „obklejają” skóry w nieprzyjemny sposób.

Na tę własność rękawiczek winylowych warto zwrócić uwagę zwłaszcza wtedy, gdy z dodatkowego zabezpieczenia chce się korzystać przez dłuższy czas. Winyl pozwala skórze oddychać. Nie doprowadza więc do żadnych otarć i chroni przed odparzeniem.

Jaki typ rękawiczek wybrać?

Bardzo ważne jest to, by wybrać rękawiczki w dobrym rozmiarze. Jako że winyl nie będzie za bardzo się rozciągać, powinien on idealnie leżeć na dłoni. Rękawice nie mogą być za ciasne, bo wtedy okażą się niewygodne, ale nie mogą być też zbyt luźne, gdyż w takim przypadku mogłyby zsunąć się z dłoni.

Kolor nie ma większego znaczenia. Można więc sięgnąć po rękawiczki winylowe o barwie niebieskiej, jak i tej czarnej, choć najbardziej uniwersalne będą po prostu te przezroczyste. Fajnym dodatkiem jest też na pewno pudrowane wnętrze. Dzięki niemu dłonie są zabezpieczane przed otarciami, bo nie stykają się bezpośrednio z winylem.

Gdzie ich używać?

Producenci rękawiczek winylowych często twierdzą, że można ich używać przy przeróżnych pracach, ale nie jest to do końca prawda. Na pewno warto jednak sięgnąć po nie przy sprzątaniu i gotowaniu (zwłaszcza gdy chce się ochronić dłonie przed mocnym barwnikiem). Rękawiczek winylowych dość często używa się też w placówkach medycznych oraz lokalach gastronomicznych.

A kiedy się one nie sprawdzą? Otóż przede wszystkim przy wykonywaniu jakichś cięższych prac fizycznych. Rękawiczki winylowe mają niestety niską odporność na uszkodzenia mechaniczne i o tym wypadałoby pamiętać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.