Zamykanie naczynek Katowice – laser czy fale radiowe?

Osoby borykające się z problemem występowania nieestetycznych, czerwonych zmian na twarzy uciekają się do różnych metod walki z zaczerwienieniem. I choć przy tym problemie z cerą codzienna pielęgnacja ma istotne znaczenie, to nic nie działa tak dobrze, jak zabiegi medycyny estetycznej, takie jak laser oraz radiofrekwencja.

Laserowe zamykanie naczynek katowice

Pierwszy zabieg zamykanie naczynek Katowice, który można wykonać w stolicy Górnego Śląska jest wykonywany za pomocą lasera. tego rodzaju zabiegi są obecnie najbardziej popularną metodą zamykania naczynek krwionośnych. Technologia laserowa przynosi dobre rezultaty nie tylko podczas zabiegów mających na celu względy estetyczne, ale także sprawdza się w medycynie, jako alternatywa dla skalpela.

W kosmetologii laser stosuje się między innymi w celu zamykania naczynek. Wiązka lasera kierowana jest na problematyczny fragment skóry. Laser podwyższa temperaturę naczyń krwionośnych i przyczynia się do ich obkurczenia i finalnie – zamknięcia. Głowice, za pomocą których aplikuje się wiązkę światła są wyposażone w systemy chłodzące, nie ma więc obaw o to, że w trakcie zabiegu mogą pojawić się oparzenia.

Fale radiowe w walce z popękanymi naczyniami krwionośnymi

Kolejna metoda pozwalająca na rozwiązanie problemu popękanych naczyń krwionośnych nosi nazwę radiofrakwencji i opiera się na oddziaływaniu fal radiowych. Choć z tym zabiegiem można spotkać się rzadziej, jego skuteczność jest równie duża, jak oddziaływanie na naczynka za pomocą lasera.

Radiofrekwencja to niezwykle precyzyjny zabieg, który polega na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł w skórę, które dostarczają energię bezpośrednio do rozszerzonych naczyń krwionośnych, powodując ich zmniejszenie. Szacuje się, że przy użyciu tej metody można podczas jednej sesji usunąć około 15 cm rozszerzonych naczynek krwionośnych.

Nowoczesne metody stosowane w medycynie estetycznej przynoszą doskonałe efekty już po pierwszym zabiegu i najczęściej w celu całkowitego zamknięcia rozszerzonych naczynek terapia kończy się na maksymalnie 2 wizytach u kosmetyczki.