Złoty pierścionek zaręczynowy – najważniejsze mity

Dzisiaj praktycznie na każdy temat funkcjonuje naprawdę bardzo dużo mitów. W końcu obecnie każdy może być ekspertem na dowolny temat w wyniku czego nawet na temat złotych pierścionków zaręczynowych pojawia się wiele zupełnie nieprawidłowych informacji. Jak się one tak dokładniej przedstawiają?

Mit numer jeden- pierścionek zaręczynowy złoty wychodzi z mody

Przede wszystkim, warto powiedzieć, że pojawiają się jakieś dziwne doniesienia, że złote pierścionki zaręczynowe to w zasadzie obecnie wychodzą już z mody i nie powinno się kupować takich pierścionków .

Oczywiście jest to nieprawda. Trzeba podkreślić, że zasadniczo złote pierścionki zaręczynowe wręcz przeciwnie cechują się cały czas niemalejącą estymą. Uznawane są one za bardzo klasyczne i zawsze na miejscu. Dzięki temu zasadniczo pasują do każdej kobiety.

Mit numer dwa – złoto jest na szczęście, srebro na płacz

Jest taki przesąd wedle którego, pierścionek zaręczynowy złoty przynosi młodej pannie szczęście, zaś srebro wiąże się raczej z płaczem. Oczywiście, jest to tylko i wyłącznie przesad i nie jest rozsądnie opierać na nim swój wybór pierścionka. Przede wszystkim, warto się zastanowić nad genezą takiego pomysłu. Otóż najprawdopodobniej jest tak, że dawniej złoto było znacznie droższe i dlatego też pan młody wręczający srebrny pierścionek uważany był za mniej zamożnego.

W praktyce jednak wiele zależy od kobiety. Zasadniczo rzeczywiście uważa się, że złote pierścionki są znacznie bardziej klasyczne i eleganckie, niemniej wiele kobiet ceni także sobie połączenie srebra i złota – wbrew pozorom jest ono całkiem harmonijne.

Mit numer trzy- istnieją uniwersalnie piękne pierścionki

Czasem w katalogach czy w sklepach są reklamowe pewne pierścionki jako te najlepsze. Oczywiście może być tak, że naprawdę cieszą się one większa popularnością, jednak nie warto dawać się całkowicie na to nabierać. Otóż kobiety częściej wolą coś oryginalnego…

Dlatego naprawdę lepiej jest podpytać sprzedawców o coś, co pasuje do kobiety o konkretnym charakterze, o to, jaki pierścionek zaręczynowy złoty będzie najlepszy dla naszej wybranki, która lubi to i to…

Podsumowując, wybór pierścionka nie jest taką prosta sprawą i trzeba się do tego przygotować.

Pierścionki zaręczynowe złote dostępne są w ofercie salonu jubilerskiego Laru.