Gdzie nie kupować psa myśliwskiego?

Wszyscy wiedzą, że psa myśliwskiego powinno kupować się wyłącznie od certyfikowanych hodowców. Czasami, jednak pojawia się pokusa by spróbować kupić psa inną drogą. Psy myśliwskie na sprzedaż są dostępne we wielu miejscach. Czego nigdy nie powinno się robić?

Kupię psa myśliwskiego!

Niektórzy umieszczają w sieci własne ogłoszenia na temat tego, że chcą kupić psa. Posty „kupię psa myśliwskiego” mają sporo odpowiedzi. Osoby te czekają na konkurs ofert. W praktyce, żaden szanujący się hodowca nie odpowie na taką wiadomość. O najlepsze psy trzeba zabiegać już na etapie, gdy miot jest dopiero planowany. Na ofertę kupna psa myśliwskiego, odpowiedzą najprawdopodobniej hodowcy, którzy nie mogą sprzedać szczeniąt ze względu na ich kiepskie pochodzenie lub widoczne nieprawidłowości w eksterierze i charakterze.

Giełdy, czy psy myśliwskie ogłoszenia

Nigdy nie należy kupować psów na giełdach. Zawsze należy pojechać do hodowli, z której pochodzi dany pies. Zobaczenie na żywo warunków w jakich żył jest niezbędne do tego, by ocenić stan samego psa. Łatwo domyślić się, że pies przetrzymywany w złych warunkach może okazać się chory, zarażony pasożytami lub po prostu rozchwiany emocjonalnie. Psy myśliwskie na sprzedaż są dość rzadko widywane na giełdach, ale zdarzają się. Najlepiej omijać ich sprzedawców szerokim łukiem, aby nie zachęcać ich do takiego procederu.

Psy myśliwskie ogłoszenia

W internecie jest mnóstwo ogłoszeń na temat sprzedaży psów myśliwskich. Są one dostępne na dużych portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych oraz tych mniejszych stronach i forach, które są skierowane wyłącznie do pasjonatów myślistwa. Warto przeglądać te ogłoszenia, ale nie można podchodzić do nich bezkrytycznie. Zawsze trzeba zwracać uwagę na to, czy pies pochodzi z zarejestrowanej hodowli. Ważne są też osiągnięcia rodziców. Wiele ich cech przeszło razem z genami na szczenięta. Dobry pies myśliwski musiał zostać poddawany oficjalnym próbom pracy, z których otrzymywał zadowalające oceny. Im więcej konkursów wygrali rodzice, tym można spodziewać się wyższej ceny szczeniaka. Zawsze warto, więc poświęcić trochę czasu na sprawdzenie osiągnięć rodziców, by sprawdzić czy żądana cena jest adekwatna do jakości sprzedawanego psa. Oczywiście, będzie on wymagał jeszcze sporo szkolenia, ale odpowiedni rodzice oznaczają duży potencjał do wykorzystania.