Karmienie papużki falistej

Papużka falista jest jednym z najchętniej hodowanych gatunków papug. Aby o nią zadbać, na pewno trzeba odpowiednio ją żywić, korzystając z pełnowartościowych karm Vitapolu i przestrzegając pewnych podstawowych zasad.

Pokarm podstawowy – mieszanka

Można powiedzieć, że papużki faliste są tzw. „ziarnojadami”. W naturze też żywią się głównie połowicznie dojrzałymi ziarnami, poszukując ich w ciągu dnia na trawiastych terenach.

Wartościowym pokarmem dla papużek falistych będzie więc mieszanka Vitapol zawierająca zróżnicowane ziarna. Stanie się ona cennym źródłem witamin i minerałów. A nie jest to pokarm drogi.

Uzupełnienie podstawy

Dodatki jak najbardziej są jednak wskazane! Papużki faliste nie muszą żywić się wyłącznie samymi ziarnami. Fajnym dodatkowym źródłem wartościowych składników będą dla nich owoce oraz zielona pasza. To dla papużek produkty i zdrowe, i smaczne.

Zielonej paszy nie trzeba nawet kupować, co jest jej dodatkowym plusem. Śmiało można stworzyć z nią z samodzielnie zebranych roślinek, czyli np. świeżych owoców bzu bądź mniszka lekarskiego.

Ważny składnik – wapń

Trzeba jednak wiedzieć o tym, że produkty roślinne są akurat ubogie w wapń, a jest to składnik potrzebny w diecie papużek falistych. To on utrzymuje dziób zwierzątka w optymalnym stanie. Jest po prostu niezbędny.

W ofercie Vitapol występują natomiast karmy bogate właśnie w wapń. Składnik ten może być podawany chociażby w formie specjalnych kostek, które stanowią takie gotowe uzupełnienie diety papużek falistych.