Opieka nad psem w domu właściciela oraz poza nim

Okres wakacji to ciężki czas dla osób mających psa. Nie każdy zwierzak jest dobrym towarzyszem podczas podróży. Dobrym rozwiązaniem jest poproszenie rodziny lub znajomych, aby zajęli się naszym pupilem. Jeżeli jednak odmówią warto zatrudnić osobę do opieki nad psem w domu właściciela.

Opieka nad psem w domu właściciela – na czym polega?

Jeżeli pupil nie nadaje się do podróżowania i nie mamy możliwości by zawieźć go do znajomych lub rodziny dobrym sposobem będzie zapewnienie mu opieki we własnym domu. Opcja ta da psu bezpieczeństwo oraz pomoże w przetrwaniu dni bez właścicieli. Zatrudnienie osoby do opieki nad psem w domu właściciela polega na opiece nad czworonogiem, ale także na pilnowaniu domu czy podlewaniu roślin. Biorąc pod uwagę potrzeby psa i właściciela opieka nad psem może odbywać się w określonych godzinach lub trwać całymi dniami i nocami. Opieka taka korzystnie wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo domu, ale także pozwoli na aktywnie spędzony czas z psem i nauczeniu go podstawowych komend. Opieka nad psem w domu właściciela to także jego karmienie, wyprowadzanie oraz przestrzeganie harmonogramu jego dnia. Przed zatrudnieniem osoby do opieki nad psem dobrze by pies poznał wcześniej daną osobę i spędził z nią trochę czasu. Krok ten pozwoli zaoszczędzić psu nerwów i stresu związanego z brakiem bliskich.

Wiedza jaką musi posiadać opiekun dla psa?

Opiekun dla psa musi być uśmiechnięty i zainteresowany psem, a także musi cechować się entuzjazmem. Poza tymi cechami opiekun musi wiedzieć jak zainteresować sobą psa i jak się nim zająć. Ważne jest by opiekun wiedział jak pielęgnować czworonoga i jak czesać jako sierść. Bardzo ważne jest aby opiekun wiedział w jaki sposób należy wyprowadzać psa, ile spacer powinien trwać i czy pies może iść na luźnej smyczy czy jednak powinien znajdować się blisko opiekuna. Osoba, która zajmuje się psami zawodową wie jak i czym powinno karmić się czworonoga. Będąc opiekunem psa w domu właściciela karmi się psa tą karmą, która jest w domu, ale wykwalifikowany opiekun może podpowiedzieć karmę, która bardziej będzie odpowiadać konkretnej rasie lub wielkości psa. Opiekun dla psa powinien umieć rozpoznać objawy choroby, których może nabawić się pupil oraz musi mieć odpowiednie wytyczne co do zabrania psa do weterynarza.

Koszt opieki nad psem w domu właściciela

Koszt opieki nad psem uzależniony jest od ilości godzin oraz dni spędzonych z psem, a także od tego jakie wymagania w stosunku do opiekuna miał właściciel oraz pies. Ceny poszczególnych opiekunów dla psów mogą się różnić ze względu na miasto lub politykę firmy zajmującą się opieką nad zwierzętami.