Mobilne usługi serwisowe

Średnie samochody użytkowe są coraz chętniej wybieranymi pojazdami. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup średniej wielkości pojazdów do swoich firm. W przypadku samochodów serwisowych średniej wielkości pojazdy idealnie sprawdzają się w przypadku konieczności dojazdu do klientów.

Dojazd do klienta

Większość serwisów oferuje dojazd do klientów. W wielu przypadkach przetransportowanie maszyn na serwis jest niemożliwie. W takiej sytuacji konieczne jest zamówienie serwisu z dojazdem do klienta. Dojazdy do klientów wiążą się z koniecznością odpowiedniego wyposażenia samochodu.

Odpowiednie modyfikacje samochodów umożliwiają przerobienie ich na mobilne warsztaty. Rozwiązanie takie sprawdza się idealnie w firmach oferujących usługi mobilne. Czasem zdarza się, że firma zamawiająca serwis jest oddalona od siedziby serwisu wiele kilometrów. Wówczas bardzo istotne jest zabranie wszystkich niezbędnych akcesoriów.

Mobilne warsztaty

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących profesjonalne zabudowy samochodów. Warsztat modułowy to znakomite rozwiązanie w samochodach serwisantów i mobilnych mechaników. Dzięki możliwości umieszczenia w pojeździe wielu półek czy szuflad cały sprzęt może być odpowiednio posegregowany.

Warsztat modułowy umożliwia wiele konfiguracji przestrzeni samochodowej. Dzięki czemu każdy centymetr pojazdu może zostać odpowiednio zagospodarowany.

Jaką zabudowę wybrać?

W zależności od posiadanego modelu samochodu możliwe jest wiele rodzajów zabudowy. Największą popularnością cieszy się warsztat modułowy. Jest to rozwiązanie najczęściej umieszczane po bokach auta. W ten sposób możliwe jest również zamontowanie specjalnego stołu warsztatowego, który może okazać się niezwykle potrzebny.

Wiele firm oferujących warsztaty modułowe oferuje klientom możliwość indywidualnej konfiguracji danego zestawu. Dzięki czemu możliwe jest choćby podłączenie specjalnych zestawów elektrycznych czy powietrznych. Często zdarza się, że warsztat modułowy ma miejsce na sprężarkę powietrza lub generator prądu.

Samochody serwisowe muszą być odpowiednio przygotowane do pracy. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na inwestowanie w odpowiednie moduły warsztatowe. Dobrze zagospodarowana przestrzeń samochodu roboczego może być bardzo wygodnym mobilnym warsztatem. Jakość zabudowy przełoży się bezpośrednio na jakość i szybkość przeprowadzanych napraw czy serwisów.