Na co zwracać uwagę zamawiając kalendarz z logo?

Na przełomie roku, wiele firm zamawiało kalendarze z logo. Są to produkty, które projektuje się wyłącznie na specjalne zamówienie i w określonej ilości sztuk. Takich kalendarzy nie można kupić w formie gotowca, w każdym supermarkecie. Na co zwracać uwagę zamawiając kalendarze firmowe?

Czytelność loga

Logo to najważniejsza część kalendarza firmowego. Powinno być maksymalnie czytelne, by nie było wątpliwości jaką firmę reklamuje. Logo może być umieszczone na kolorowym tle. Może być niewielkie lub być wielkości całej okładki. Ważne by było czytelne, a nazwa firmy łatwa do odcyfrowania. Logo musi być wykonane w bardzo wysokiej rozdzielczości. Jest to najważniejsza część kalendarza, który ma być przede wszystkim reklamom.

Zgodne z kolorami marki

Każda firma ma swoje kolory, z którymi jest kojarzona. Kalendarze firmowe muszą wpisywać się w ten trend. Oznacza to, że powinny być wykonywane wyłącznie w kolorach marki. Jeśli wszystkie ulotki, wizytówki, etykiety i strona internetowa są wykonane w stałym odcieniu bieli i błękitu, to kalendarze z logo, muszą zostać zaprojektowane w tym samym layoucie. Dzięki temu, odbiorcom łatwiej jest identyfikować przedmiot z marką.

Ogólna estetyka kalendarza

Nigdy nie wolno oszczędzać na produkcji kalendarzy firmowych. Lepiej nie podarować kontrahentom żadnych prezentów, niż dać im brzydkie, czy niechlujnie wykonane kalendarze. Warto zamówić na próbę kilka sztuk kalendarzy, tak by zobaczyć jak prezentują się na żywo. Jak prezentują się leżąc w ręce. Czy wyglądają dobrze. Projekt powinien być maksymalnie dopasowany. Logo nie może być w żadnym miejscu przycięte, a wykonanie całego kalendarza musi być profesjonalne i perfekcyjne.

Format

Kalendarze firmowe są dostępne we wielu formatach. Od tych małych, kieszonkowych aż po kalendarze a4 lub duże kalendarze biurkowe. Warto dobrze przemyśleć sobie, do czego mają służyć zamawiane przez nas kalendarze. Formaty biurkowe są wygodne i mają dużo miejsca na własne notatki. Nie można ich jednak nosić przy sobie. Kalendarze kieszonkowe są bardzo poręczne, ale nie można w nich dużo notować. Najbezpieczniejszym wyjściem jest wybranie kalendarzy w formacie zeszytowym (a5) lub połowy jego wielkości, czyli a6.