Szklane statuetki – uniwersalność, wykwintność i zysk

Każdy konkurs czy zawody sportowe kończą się rozdaniem nagród. Wtedy oczy wszystkich zebranych są zwrócone na trofea, którymi obdarowani zostaną zwycięzcy. Dlatego niezmiernie ważne jest to, aby zadbać o ich reprezentacyjną formę, która stanowi świadectwo stosunku organizatorów do aranżowanej przez nich imprezy.

UNIWERSALNOŚĆ I WYKWINTNOŚĆ

Statuetki szklane idealnie nadają się do każdego rodzaju dekoracji. Jest to spowodowane uniwersalnością tworzywa, z którego są wykonane. O ile metalowe puchary są kojarzone jednoznacznie z osiągnięciami w sporcie, o tyle statuetki szklane pojawiają się zarówno na imprezach sportowych (np. Kryształowa Kula w skokach narciarskich), jak i na galach ekonomicznych lub artystycznych.

Uniwersalizm szklanych trofeów decyduje o tym, że mogą one brać udział we wszelkiego rodzaju wydarzeniach. Szkło jest też uważane za bardziej wykwintny surowiec, aniżeli stal, z której zazwyczaj wykonuje się puchary. Organizator imprezy, przyznając laureatom szklane trofea, obdarowuje ich prezentem drogocennym. Jest to sposób na docenienie starań uczestników, spotykający się z dużym uznaniem ze strony publiki.

DOWOLNOŚĆ FORMY

Szkło jest znane z plastycznych właściwości. Wykonane z niego rzeczy przybierają różne formy. Fundator nagród może zatem zamówić stworzenie dowolnego trofeum, zgłaszając zastrzeżenia co do jego kształtu. Zawsze ma pewność, że zgłoszony projekt zostanie wykonany.

Wraz z dowolnością w formowaniu kształtów idzie w parze łatwość w barwieniu szkła. Dzięki temu drugi aspekt aranżacji statuetki leży w gestii jej twórców, co pozwala na dowolne kształtowanie efektu końcowego. Te dwie cechy, jakie posiadają statuetki szklane, świadczą o ich uniwersalizmie i niepowtarzalności.

ZYSKI WIZERUNKOWE

Sposób nagrodzenia triumfatorów stanowi wykładnię, według której publika będzie oceniać organizatorów konkursu. Dlatego wygląd trofeum decyduje o odbiorze całej imprezy przez jej uczestników. Jeśli aranżerzy przywiążą duża wagę do opisanego zagadnienia, zostaną docenieni przez zawodników i opinię publiczną, zaś cała impreza otrzyma pozytywną ocenę.

Opisany mechanizm odgrywa ogromną rolę przy znajdowaniu potencjalnych sponsorów czy reklamodawców. Firmy będą chętniej podejmowały współpracę z ludźmi, którzy cieszą się poważaniem wśród opinii publicznej i środowiska działaczy. Ta okoliczność w bardzo wyraźny sposób obrazuje ogromny wpływ sposobu wykonania nagród na rozwój całej imprezy.

Statuetki szklane znajdziesz na Pucharowo.pl