Przewozy autokarowe – co warto wiedzieć?

Pomimo wszystkich korzyści, jakie niesie za sobą podróżowanie samolotem, czasami warto jednak przemyśleć, czy aby przewozy autokarowe nie są lepszym pomysłem, zwłaszcza gdy chodzi o krótki wyjazd w większym gronie. Nowoczesne autokary to komfortowe pojazdy wyposażone w klimatyzację oraz ogrzewanie. Co więcej, w zależności od standardu pojazdy mogą posiadać dodatkowe udogodnienia, takie jak WC, bar kawowy, czy telewizor z DVD. Coraz częściej w autokarach można połączyć się także z darmowym Wi-Fi.

Postoje

Warto pamiętać, że podczas podróży autokarem można po prostu się zatrzymać i zrobić postój. Wydaje się to oczywistym, ale tak naprawdę to duża zaleta w porównaniu do podróżowaniu samolotem. Podróżowanie bez przystanku przez kilka godzin może okazać się niezwykle uciążliwe. Postój to doskonała okazja do złapania oddechu, odpoczynku, rozprostowania zasiedzianego ciała oraz zjedzenia czegoś w restauracji czy zajeździe.

Dodatkowe atrakcje

Należy pamiętać, że podczas jazdy autokarem możemy przy okazji podziwiać krajobrazy, budowle czy inne napotkane po drodze atrakcje. Jeżeli jedziemy z przewodnikiem lub pilotem wycieczek możemy liczyć na jego opowieści o miejscach, które mijamy. Co więcej, można tak zaplanować postoje, aby przy okazji zwiedzić atrakcyjne miejsca, takie jak skanseny czy zamki. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby przewozy autokarowe były nie tylko monotonną częścią wycieczki, podczas której będziemy spać i czekać, aż dotrzemy do celu, ale również przyjemnie spędzonym czasem, który nie będzie uważany za zmarnowany.

Kierowca z zawodu

Kolejną zaletą podróżowania autokarem w porównaniu na przykład do jazdy prywatnym samochodem jest to, że autokar prowadzi wykwalifikowany kierowca, dzięki czemu pasażerowie nie muszą się w zasadzie niczym martwić. Co więcej, doświadczeni kierowcy posiadają doskonałą orientację w terenie i niezliczoną ilość tego rodzaju przewozów autokarowych za sobą, dlatego są godni zaufania – znają drogi i trasy, wiedzą, którędy najlepiej jechać, aby podróż odbyła się bez zbędnych komplikacji. Kierowca podpowie także, gdzie najlepiej zaplanować postów, aby lokalizacja była odpowiednia i atrakcyjna dla podróżujących.

Artykuł powstał we współpracy z firmąEmilbus – przewozy autokarowe