Donice rattanowe czy technorattanowe?

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się donice rattanowe i technorattanowe, ale mało osób zdaje sobie sprawę z tego, czym one tak naprawdę się różnią. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedź na te i wiele innych pytań.

Czym różni się rattan od technorattanu?

Rattan jak powszechnie wiadomo to dość popularna tropikalna roślina, która od wielu lat wykorzystywana jest do produkcji modnych i stylowych mebli. Roślina ta charakteryzuje się kolczastymi pędami, które pod wpływem pary wodnej są bardzo elastyczne, dzięki czemu można wykonać nawet bardzo skomplikowane doniczki rattanowe. Osoby, które poszukują najlepszej alternatywy dla wiklinowych mebli powinny rozejrzeć się właśnie za naturalnym rattanem. Oryginalne donice z rattanu nie tylko fantastycznie się prezentują, ale również są bardzo lekkie i wygodne w użytkowaniu. Jedyną wadą jest to, że rattan nie za dobrze radzi sobie w otwartym terenie, dlatego też wielu miłośników ogrodnictwa rezygnuje z ich dobrodziejstwa. Na zewnątrz lepiej sprawdzą się donice z plastiku, metalu albo technorattanu, czyli syntetycznej żywicy składającej się głównie z włókien polietylenowych. Technorattan jak sama nazwa wskazuje wzorowany jest właśnie na naturalnym rattanie. W procesie produkcji został on jednak znacznie ulepszony, dlatego też cieszy się tak szerokim zastosowaniem.

Gdzie sprawdzą się donice z rattanu?

Jeszcze kilka lat temu donice rattanowe spotkać można było jedynie w drogich hotelach i SPA. W dzisiejszych czasach sytuacja odwróciła się o 180 stopni i coraz częściej można je spotkać w mieszkaniach prywatnych, biurach albo pomieszczeniach użyteczności publicznej. Eleganckie doniczki rattanowe wykorzystuje się w domach i ogrodach, gdzie pełnią role nie tylko praktyczne, ale również dekoracyjne. Donice z rattanu wykorzystywane są na szeroką skalę nie tylko w ogrodach przydomowych, ale również w ogrodach zimowych. Rattan jest odporny na prażące słońce i wodę, dlatego też doniczki można postawić blisko basenu lub oczka wodnego. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które preferują styl śródziemnomorski. Doniczki inspirowane naturą można wkomponować do ogrodów w każdym stylu.

Gdzie kupić doniczki rattanowe?

Oryginalne donice rattanowe najłatwiej kupić w sprawdzonych sklepach internetowych, które mogą pochwalić się największym wyborem i najkorzystniejszymi cenami. Warto wspomnieć także i o tym, że na rynku dostępne są firmy, które wykonują doniczki z rattanu na indywidualne zamówienie. Warto także systematycznie odwiedzać aukcje internetowe, gdzie można kupić nowe i używane donice rattanowe.