Nakładanie licówek – Poznań

Nakładanie licówek

Jednym z najlepszych rozwiązań dla ludzi, którym zależy na poprawie estetyki uzębienia, są niewątpliwie licówki. Małe płytki, które przykleja się do zębów, mogą wprowadzić znaczne modyfikacje w kolorze czy kształcie zęba. Osobom, które zdecydują się na licówki Poznań proponuje szeroki wachlarz możliwości – w mieście tym nie ma kłopotu z dostępem do renomowanego gabinetu z profesjonalną obsługą i sprzętem.

Licówki – kiedy stosować?

Licówki pozwalają dokonać znacznych zmian w wizualnych aspekcie związanym z uzębieniem. Płytki tego typu redukują rozmaite wady estetyczne i niedoskonałości. Najczęściej rozwiązanie to stosowane jest w momencie, gdy pacjent chce zmienić barwę zębów lub dokonać regulacji ich kształtu. Licówki umożliwiają też uzupełnienie brakujących elementów, zakrywanie istniejących plomb czy wydłużenie uzębienia. Przy niewielkich wadach mogą zastąpić długotrwałe leczenie ortodontyczne. Dużą zaletą jest też naturalny efekt – dobrze dobrane płytki poprawiają estetykę, ale nie wyglądają sztucznie. Warto pamiętać, że Licówki Poznań to sporo możliwości – pacjenci mają szansę wybrać choćby materiał. Różne bywają także metody nakładania. Oczywiście warunkiem zastosowania licówek jest posiadanie zdrowego uzębienia.

Licówki porcelanowe Poznań – atuty

Dobre, poznańskie gabinety stomatologiczne pozwalają na wybór spośród kilku wersji licówek. Każdy z materiałów posiada swoje atuty – najlepiej kwestię tę omówić dokładniej ze specjalistą. Stomatolog doradzi, która z opcji będzie najkorzystniejsza w przypadku danej osoby. Licówki porcelanowe Poznań są na pewno jedną z najczęściej wybieranych wersji. Cechuje je spora elastyczność, a jednocześnie odporność na uszkodzenia, osad, kamień i brud. Solidny materiał pozwala na osiągnięcie długotrwałego, a do tego bardzo korzystnego wizualnie efektu. Porcelanowe licówki można stosować na wszystkie zęby, choć zazwyczaj nakłada się je przede wszystkim na jedynki, dwójki i trójki, które są najbardziej widoczne.

Licówki kompozytowe Poznań – charakterystyka

Do stworzenia licówek kompozytowych stosuje się kilka typów materiału. Każdy z nich posiada inne cechy, dzięki czemu płytki tego rodzaju mają wiele korzystnych właściwości – są odpowiednio twarde i spójne, a przy tym odporne. Licówki kompozytowe Poznań nie są może tak trwałe, jak ich porcelanowe odpowiedniki, ale z drugiej strony ich koszt zawsze jest znacznie niższy. Ponadto płytki tego rodzaju można nałożyć już w czasie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Chętnie stosują je osoby z diastemą lub pacjenci, którym zależy na szybkiej korekcji kształtu zębów.