Poziomowanie i wyrównywanie podłogi.

Przystępując do remontu podłogi, powinniśmy przygotować się na sporą ilość pracy. Jednak jeżeli dobrze wykonamy swoje zadanie, to z efektów będziemy korzystać przez wiele lat bez konieczności poprawek lub drobnych napraw.

Od czego zaczynamy remont podłogi?

Zanim na naszej podłodze znajdzie się samopoziomująca wylewka, powinniśmy usunąć z całej powierzchni podłogi stare wykończenia m.in. panele, dywany, resztki klejów itp. Następnie, aby nadać podłodze względną gładkość i poprawić przyczepność, powinniśmy wyszlifować jej całą powierzchnię. Przy bardzo nierównych i zniszczonych posadzkach dobrym rozwiązaniem jest frezowanie.

Tak przygotowaną podłogę dokładnie odkurzamy i malujemy specjalną farbą gruntującą. Do tego celu najlepiej skorzystać z wałka. Jest to najszybsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Farba gruntująca powinna wyschnąć, co zajmuje jej zazwyczaj do 5 godzin. W sprzedaży są też farby szybkoschnące, jednak są znacznie droższe.

Teraz możemy przystąpić do naszego głównego zadania, jakim jest wylewka samopoziomująca mapei. Jest to produkt sprzedawany w workach do samodzielnego przygotowania. Aby praca przebiegała sprawnie, powinniśmy zaopatrzyć się w przynajmniej dwa spore wiadra oraz mieszadło. Dodatkowo samopoziomująca wylewka rozprowadzana jest specjalnym narzędziem przypominającym swoją budową grabie. Wykorzystujemy też wałek z kolcami, który pozwala na dokładne rozciągnięcie i wprowadzenie masy nawet w drobne szczeliny w podłodze. Na samym końcu możemy delikatnie zeszlifować całą powierzchnię podłogi, aby nadać jej idealną gładkość.

Czy wylewka samopoziomująca Mapei jest droga?

To jak wysoką cenę zapłacimy za wylewkę samopoziomującą, zależy od sklepu oraz jej rodzaju. W ofercie sklepów mamy wiele produktów w zróżnicowanych cenach oraz przeznaczonych do różnych zastosowań i powierzchni.

Aby zapoznać się z ceną, warto skorzystać z internetu. Wpisując wylewki samopoziomujące cena, możemy sprawdzić, czy w okolicznych marketach budowlanych nie ma akurat promocji na interesujący nas produkt.

Ostatni etap remontu podłogi.

Ostatnim etapem remontu naszej podłogi jest położenie w zależności od indywidualnych preferencji paneli, dywanów lub innych powierzchni podłogowych. Tak przygotowane podłoże będzie świetne m.in. do paneli winylowych, które są o wiele bardziej wytrzymałe od tradycyjnych paneli podłogowych.