Świetnie płatny zawód czyli game developer

game developer

Chyba wszyscy uwielbiają gry komputerowe i gry na konsole, a nawet w telefonach komórkowych mają jakieś proste ale ciekawe gry, dzięki którym można zabić czas w kolejce albo stojąc w korku. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że tworzeniem takich gier zajmuje się game developer. Kim zayem są game developer, ile zarabiają oraz co trzeba zrobić, żeby pracować w tym zawodzie?

Tworzenie gier na konsole czyli praca dla najlepszych
Czy tworzenie gier na konsole to praca dla każdego? Zdecydowanie nie, a najlepsi w tej branży, na przykład iFun4All zatrudniają tylko wybitnych, przy czym wcale nie jest powiedziane, że musi to być grafik po studiach na ASP. Game developers to ludzie z prawdziwą pasją, oraz umiejętnościami, które szlifują dosłownie dniami i nocami. Jednym słowem tworzeniem gier na konsolę w może zajmować się każdy, kto poświęci odpowiednio dużo czasu na naukę, ale kto ma też trochę talentu i umiejętności do tworzenia grafik komputerowych. Praca w tym zawodzie może dać ogrom satysfakcji, jednak bez wątpienia nie jest to praca w biurze od ósmej do szesnastej. Game developers często Muszę nastawić się na długie godziny pracy, kiedy to finalizuje projekt i szlifują stworzone wcześniej koncepcje, aby premiera gry mogła mieć miejsce w ściśle określonym terminie.

Zarobki


Praca w najlepszych firmach, takich jak na przykład iFun4All to bez wątpienia możliwość rozwoju kariery i naprawdę świetnych zarobków. Gry na konsole to przecież jedna z najlepszych rozrywek dla współczesnych młodych ludzi, a na premierą niektórych tytułów czekają fani na całym świecie, odliczając dni do końca. Skoro gry są tak popularną i lubianą rozrywką, a ich wydawcy robią wszystko, by kolejne tytuły były coraz bardziej doskonałe, świetnie opłacają też ich twórców. Game developerzy mogą zatem liczyć na naprawdę świetne zarobki, które idą w parze z zaangażowaniem w pracę.

Kiedy zacząć


Jeżeli ktoś marzy o pracy w takiej branży, zdecydowanie nie powinien czekać do magicznego momentu ukończenia studiów. W tej branży można zacząć o wiele wcześniej, szczególnie jeżeli jest się samoukiem poświęcając bardzo dużo czasu na własny rozwój. Karierę można rozpocząć znacznie wcześniej niż po studiach, chociaż dyplom plastyka po szkole średniej czy grafika po studiach wyższych z pewnością też nie zaszkodzi. Game developer musi mieć jednak trochę większy zakres wiedzy niż tylko z grafiki – w grę wchodzi bowiem też programowanie. Tak naprawdę bardzo często najlepiej w tym zawodzie radzą sobie po prostu pasjonaci, dla których to nie tylko praca, ale po prostu coś więcej.