Każdy rekruter dostaje dziennie setki aplikacji. Na jedno CV poświęca z reguły nie więcej niż 25 sekund. Tyle tylko czasu mamy na przekonanie go do siebie tylko poprzez napisany życiorys. A przecież nie każdy musi być mistrzem słowa, nie każdy musi umieć stworzyć zwarte i przekonujące CV. Częste są przykłady fatalnych CV. Żeby zwiększyć swoją skuteczność podczas rekrutacji warto zlecić przygotowanie profesjonalnego CV.

Dla kogo pisanie profesjonalnego CV?

Kto może skorzystać z usługi pisania profesjonalnego CV? Właściwie – każdy. Oczywiste jest, że osoby szukając aktywnie pracy potrzebują takiego dokumentu. Dopasowanego do indywidualnego doświadczenia ale z możliwością modyfikacji pod konkretne ogłoszenie o pracy. W swoim życiu każdy szuka pracy przynajmniej kilka razy i przygotowuje przynajmniej kilka CV. Ale osoby piszące profesjonalne CV piszą ich setki. To cenne doświadczenie, które warto wykorzystać dla zwiększenia własnej skuteczności.

Nawet wtedy, gdy jest się pracownikiem zatrudnionym na etat warto mieć przygotowane aktualne CV. Nigdy nie wiadomo, kiedy może pojawić się atrakcyjna oferta od nowego pracodawcy. Gdy ma się gotowy dokument, można go szybko wysłać a czasami właśnie szybkość odpowiedzi może być decydująca.

Na czym polega przygotowanie profesjonalnego CV?

Pisanie CV to umiejętność, która wymaga znajomości zasad tworzenia takiego dokumentu ale też poprawnej polszczyzny, zmysłu estetycznego. Osoby piszące CV zawodowo przede wszystkim zaczną od rozpoznania potrzeb. Potem dopasują je do stanowiska i pracodawcy, do którego CV ma trafić. Z danych przekazanych przez osobę aplikującą wybiorą te, które warte są umieszczenia w CV. Wyeksponują te, które powinny przede wszystkim trafić do przekonania pracodawcy. Ponadto pomogą wybrać odpowiednie zdjęcie i skomponować całość pod względem wizualnym. Profesjonalista jest w stanie przygotować CV dla każdego, dopasowane do każdego stanowiska.Pisanie o sobie samym to zajęcie trudne, niełatwo zdobyć się na obiektywizm we własnej sprawie. Z jednej strony można zgrzeszyć skromnością a z drugiej – jej brakiem. Profesjonalne spojrzenie z zewnątrz niweluje te problemy.

Szablony czyli jak się nie wyróżnić

Przykłady CV są w internecie bardzo łatwe do znalezienia. Często i chętnie osoby szukające pracy korzystają z gotowych szablonów curriculum vitae. Nie jest to złe rozwiązanie, ale trzeba brać pod uwagę, że wielu innych kandydatów skorzysta dokładnie z tego samego, dostępnego ogólnie szablonu. A wtedy szansa na wyróżnienie się zostaje zaprzepaszczona. Nawet w przypadku dokumentu, który ma ściśle określone zasady można i warto się wyróżnić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://kreatorzykariery.pl/