Lodówka na wino – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zakup dobrej lodówki do wina z pewnością ucieszy wszystkich, którym zależy na dobrych warunkach przechowywania swoich ulubionych win. Jeśli jednak mają one być przechowywane w naprawdę dobrych warunkach, to lodówka na wino również musi posiadać określone funkcje. Na co zatem zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Chłodzenie strefowe – przywilej dobrych lodówek

Dobra lodówka przeznaczona do chłodzenia win, powinna posiadać funkcję chłodzenia strefowego. Dzięki niemu może ona skutecznie chłodzić tylko niektóre obszary swego wnętrza, co ma istotne znaczenie w kontekście przechowywania niektórych win. Nie można zapominać, że różne wina mają różną, optymalną temperaturę przechowywania.

Choć funkcja chłodzenia strefowego jest bardzo przydatna, to jednak… sporo kosztuje. Typową, najtańszą lodówkę można kupić już za około 400 złotych. Produkt zapewniający chłodzenie strefowe, będzie droższy o co najmniej 200 złotych (jeśli nie więcej). Oczywiście na łączny koszt lodówki wpływ będzie mieć też jej pojemność.

Filtr powietrza – czas oczyścić powietrze

Dobra lodówka na wino powinna być wyposażona we wbudowany filtr powietrza. Najlepiej, jeśli jest to filtr wykonany w technologii aktywnego węgla. Charakteryzuje się on wysoką skutecznością, dzięki której z wnętrza lodówki usunięte zostaną wszystkie zapachy. Tylko dlaczego jest to aż tak ważne?

Chociażby dlatego, że nieprzyjemne zapachy wewnątrz lodówki (a takie z biegiem czasu się i tak odkładają) mogą mieć wpływ na oddychające w butelkach wino. Wszystkiemu „winne” są korki, których struktura w naturalny sposób przepuszcza powietrze.

Sterowanie elektroniczne – potrzebne, czy nie?

W gruncie rzeczy sterowanie elektroniczne nie jest niezbędne, ale może się przydać, jeśli użytkownikowi zależy na dokładnym doborze wszystkich niezbędnych parametrów użytkowych sprzętu. Dobra lodówka na wino może dodatkowo posiadać interfejs LCD, z poziomu którego jej sterowanie będzie łatwiejsze.

Podsumowując, zakup najtańszej lodówki na wino ma sens tylko wtedy, jeśli jej użytkownik nie jest koneserem win. W innym przypadku warto zainwestować w bardziej zaawansowany sprzęt. Nie będzie to trudne, gdyż dzisiejsze lodówki stale ewoluują jeśli chodzi o wydajność i innowacyjność sprzętu.

Lodówki na wino dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.