Jak skutecznie dbać o dłonie i paznokcie?

Jak czuć się pewnie, podając dłoń? W pierwszej kolejności warto zadbać o jej schludny, miły dla oka wygląd. Wypielęgnowane dłonie dobrze świadczą o człowieku – są dowodem dbałości o siebie, staranności i profesjonalizmu. Wystarczy kilka drobnych nawyków, by prezentowały się estetycznie i korzystnie wpływały na tworzone pierwsze wrażenie.

Dlaczego warto szczególnie dbać o dłonie?

Dłonie nie bez powodu są uznawane za wizytówkę człowieka. Zwykle podaje się je na powitanie, a wtedy szczególnie zwracają uwagę. Piękne i zadbane stworzą pozytywne wrażenie i pomogą osiągnąć sukces w dowolnej dziedzinie, szorstkie, popękane, z nierówno obciętymi paznokciami – będą się kojarzyły z osobą mało profesjonalną, nie dbającą o siebie.Trzeba też pamiętać, że dłonie są bardzo narażone na podrażnienia i niewiele trzeba, żeby ich wygląd się pogorszył. Czasem to zbyt długa ekspozycja na zimno, czasem zbyt słabe nawilżenie albo kontakt z drażniącym płynem do sprzątania. To dlatego niezwykle ważna jest regularna pielęgnacja dłoni oraz pielęgnacja paznokci.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja dłoni?

O czym pamiętać, dbając o dłonie? Przede wszystkim należy unikać drażniących czynników, jak zimno, źle dobrane kosmetyki, silne, drażniące detergenty. Zimą należy pamiętać o ciepłych rękawiczkach, a podczas sprzątania zakładać rękawice ochronne. Niezwykle ważne w pielęgnacji dłoni jest nawilżanie. Odżywczy krem potrafi zdziałać cuda, chroniąc dłonie przed zniszczeniem i przesuszeniem. Skutecznie wygładza powierzchnię skóry, sprawia też, że ta jest bardziej sprężysta, mniej podatna na uszkodzenie, ma przyjemną, delikatną fakturę oraz naturalny, zdrowy wygląd.

Coś, o czym warto pamiętać: pielęgnacja paznokci u rąk

Elementem dbania o dłonie jest też pielęgnacja paznokci u rąk. Trzeba pamiętać nie tylko o ich regularnym skracaniu, ale też o dbaniu o płytkę paznokcia, przez jej nawilżanie, odżywianie, unikanie jej uszkodzenia np. w czasie obcinania paznokci czy wycinania skórek.Dobrym pomysłem jest naturalny manicure, dzięki któremu dłonie kobiety nabiorą jeszcze bardziej miłego oku wyglądu. Kolorowy lakier sprawi, że dłonie będą bardziej kobiece, eleganckie, staną się wyjątkową ozdobą. Gabinety kosmetyczne oferują dziś naprawdę duże możliwości, nie tylko jeśli chodzi o szeroką paletę kolorów lakierów, ale i o ich trwałość.