Co to jest pianka polietylenowa?

Pianka polietylenowa jest biodegradowalny materiałem służącym do zabezpieczenia opakowań oraz wykorzystywanym w branży budowlanej.

Co to jest pianka polietylenowa?

Pianka polietylenowa składa się z polikarbaminianu i jest materiałem izolacyjnym, który po wejściu w reakcję z dwutlenkiem węgla pieni się i wypełnia całą izolowaną przestrzeń. Najczęściej stosowana jest w branży budowlanej do ocieplenia poddaszy oraz hal przemysłowych.

Podstawowe właściwości pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa producent wytwarza ją zazwyczaj w rolkach mających różne wymiary. Pianka ta nadaje się do zabezpieczenia różnego rodzaju towarów przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami. Pianka polietylenowa producent wytwarza ją również w wersji samoprzylepnej. Pianka polietylenowa w rolkach jest ciekawym rozwiązaniem, które nie ogranicza jej do jednego rodzaju zastosowania. Pianka polietylenowa nadaje się do izolacji termicznej co pozwala na wykorzystywanie w branży budowlanej.

Zastosowanie pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa w rolkach jest Hydro oraz termoizolacyjna dlatego idealnie nadaje się do izolacji akustycznej. Można zostać ona wyłożona pod panelami wytłumić dźwięki uderzeniowe, a także zapewni barierę izolacyjną. Pianka polietylenowa zwana również techniczną wykorzystana może zostać do izolacji termicznej przy kładzeniu ogrzewania podłogowego, a także pozwoli ona uszczelnić pokrycie dachowe wykonany z blachodachówki.

Cena pianki technicznej

Cena pianki polietylenowej zależna jest od jej grubości a także od tego czy jest ona samoprzylepna.

Pianka w rolkach o grubości 40 mm kosztuje około 35 zł za opakowaniem a pianka o grubości 100 mm może osiągać cenę nawet 90 zł za opakowanie. Im grubsza pianka polietylenowa tym jej cena jest wyższa. Najcieńsza pianka techniczna samoprzylepna ma grubość 1 mm jej cena będzie niska natomiast średnia cena za metr kwadratowy samoprzylepnej pianki polietylenowej wynosi około 0,30 zł. Im pianka samoprzylepna będzie grubsza tym cena będzie większa. Cena pianki o grubości 100 mm waha się w przedziale około 25 zł za metr kwadratowy natomiast pianka o grubości 30 lub 50 mm waha się w granicach około 40 45 zł za metr kwadratowy.