Jakie są zalety programu SolidWorks?

Do realizowania skomplikowanych zadań modelujących czy projektowych niezbędne jest wykorzystywanie profesjonalnych programów CAD. Wybranie odpowiedniego oprogramowania ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia jakości realizowanej pracy. Najlepsze programy na rynku są wydajne, przyjazne dla użytkownika.

Jakie są zalety programy SolidWorks?

Jednym z bardziej popularnych programów CAD jest solid works. Dostępny na rynku od wielu lat program to sprawdzone rozwiązanie, z którego korzysta wielu projektantów. Jeśli chce się pozyskać solidworks licencję dla firmy warto zapoznać się z wadami oraz zaletami tego oprogramowania.
Do zalet programu można zaliczyć:
– łatwość obsługi,
– kompleksową integrację,
– możliwość analizy ruchu.

Łatwość obsługi programu

Im program jest łatwiejszy w obsłudze, tym znacznie szybciej można go wdrożyć w firmie. W tym względzie solid works oferuje przyjazne dla użytkowników rozwiązania. Dotyczy to szczególnie intuicyjnego interfejsu. W ten sposób wdrożenie tego programu jako nowego rozwiązania w firmie, czy też zmiana z innego oprogramowania na solidworks licencję nie powinna być trudna. Nawet po krótkich szkoleniach pracownicy mogą z łatwością nauczyć się obsługi tego programu. W tym względzie program pozwala nowym użytkownikom uczyć się w różnym tempie i nie przytłacza nadmiarem skomplikowanych procesów. Nie bez znaczenia jest, że między innymi solidworks cena sprawia, że program jest popularny wśród użytkowników. W ten sposób na rynku pracy można znaleźć wielu projektantów, którzy w swoim portfolio posiadają umiejętności posługiwania się solid worksem.

Wybór licencji

Przy zakupie jakiegokolwiek oprogramowania wybór licencji jest jedną z kluczowych decyzji. Wpływa to bezpośrednio na solidworks cenę, którą zapłaci się za pozyskanie programu. Niezbędne jest również podjęcie decyzji czy lepsza będzie solidworks licencja:
– przypisana do komputera,
– internetowa. Wybór solidworks licencji przypisanej do konkretnego komputera to dobre rozwiązanie, gdy chce się mieć pewność, że z programu będzie można korzystać nawet przy braku dostępu do Internetu. Natomiast jeśli solidworks cena ma być używany na wielu komputerach wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na licencję online. Taka licencja pozwala z jednej strony na korzystanie z programu w trybie offline, ale również na dostęp do programu z różnych urządzeń.