Na rynku znajdziemy wiele firm, które oferują skup tytanu (a także innych pierwiastków np. skup niklu). Również nikiel złom ma szerokie branie w branży metali kolorowych i metali szlachetnych.

Popyt na metale

Większości osób metale te kojarzą się z mało przydatnymi surowcami, jednakże to nieprawda, ponieważ metale te znalazły szerokie zastosowanie w wielu branżach. Choć zwykle największy popyt dla branży typu skup tytanu, skup niklu czy nikiel złom kojarzy się nam z branżami czyżami np. budowlanymi, czy maszynowymi, to wbrew pozorom metale te mają szerokie zastosowanie.

Skup tytanu

Jak się okazuje, tytan znalazł niezwykle szerokie zastosowanie i z powodzeniem wykorzystywany jest np. w budowie wytrzymałych, a co za tym idzie też bardzo trwałych konstrukcji, które produkowanych są na użytek np. lotnictwa, motoryzacji, militariów czy nawet sportów ekstremalnych. Ale to nie wszystko, bo metal ten ze względu na swoje specyficzne, a wręcz niezwykłe właściwości wykorzystywany jest także w bardziej codziennych branżach jak np. w stomatologii.

Wykorzystanie tytanu

Dziś skup tytanu czy skup niklu nikogo nie dziwi (podobnie jak skup niklu), bo pierwiastki te są bardzo przydatne. Nikiel jest pierwiastkiem o bardzo charakterystycznej biało-szarej barwie i jest on szeroko rozpowszechniony w przyrodzie. Najobficiej występuje on w skałach magmowych i skałach osadowych. Stanowi także domieszkę w rudach innych metali. Co ciekawe, niewielkie ilości tytanu znajdują się w roślinach np. w skrzypie polnym i w pokrzywie.

Szerokie wykorzystywanie tytanu wynika z kilku jego głównych cech, a mianowicie tytan ma bardzo wysoką odporność na działanie chlorków i kwasów. Niezwykle ważny jest fakt, że jest on nietoksyczny. Wykorzystywany jest do budowy lekkich, wysokojakościowych konstrukcji, przez co też znalazł zastosowanie np. w przemyśle morskim i wodnym (pierwiastek ten nie ulega korozji pod wpływem wody morskiej czy wody chlorowanej). Ze względu na to, że tytan wykazuje biologiczną kompatybilność z tkankami ludzkimi, znalazł on też wykorzystanie w medycynie i stomatologii. Wśród takich zastosowań należy wymienić np. różnego rodzaju implanty np implanty stomatologiczne, Wiele unikalnych cech tytanu sprawia, że jest tak pożądany na rynku. Skupy tytanu oferują różne ceny za ten niezwykle przydany materiał.