Możliwości zastosowania pianki polietylenowej

Polietylenowa pianka ma bardzo szerokie możliwości zastosowania w różnych branżach. Warto się z nimi zapoznać.

Branża budowlana

Polietylenowa pianka ma bardzo szerokie możliwości zastosowania przede wszystkim w branży budowlanej. Pianka ma szereg zalet, dlatego jej korzystanie podczas budowy różnych obiektów jest niezwykle korzystne. Produkt charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem izolacyjności, zarówno termicznej, jak i akustycznej. Jest także bardzo odporny na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, takich jak na przykład uszkodzenia mechaniczne. Dlatego pianka polietylenowa bardzo często jest stosowana jako doskonały izolator ścian oraz stropów. Jednak może być również używana do wyciszania pomieszczeń.

Branża remontowa

Ze względu na swoje korzystne właściwości pianka polietylenowa wykorzystywana jest także w branży remontowej, czyli podczas wykańczania mieszkań oraz domów. Z pianki są produkowane między innymi takie wyroby jak podkłady stosowane pod panele podłogowe, ale także pasy dylatacyjne do tworzenia tak zwanej pływającej podłogi. Polietylenowa pianka może być stosowana nawet pod ogrzewanie podłogowe, ponieważ jest odporna zarówno na działanie wysokich, jak i niskich temperatur. Materiał doskonale chroni także przed wilgocią oraz jest wyjątkowo elastyczny, dlatego nie odkształca się i można go stosować zgodnie ze swoimi potrzebami.

Branża transportowa

Pianka polietylenowa sprawdza się również doskonale w branży transportowej oraz w logistyce. Jest wyjątkowo giętka oraz elastyczna, a także można ją w dowolny sposób formować. Dzięki temu stanowi fantastyczne zabezpieczenie dla różnego rodzaju produktów podczas ich transportu oraz przechowywania. Jest to materiał, który nie powoduje zarysowań, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywany nawet do delikatnych produktów, takich jak elektronika. Pianka polietylenowa może stanowić również doskonałe wypełnienie w transportowanych paczkach.

Branża meblarska

Piankę polietylenową bardzo często wykorzystuje się także w branży meblarskiej. Najczęściej są z niej tworzone komfortowe materace, a także wypełnienia do siedzisk oraz foteli. Pianka tego rodzaju może być więc wykorzystywana w produktach przeznaczonych do domów i mieszkań, ale także różnych obiektów użyteczności publicznej. Mogą być z niej tworzone także siedziska wykorzystywane w samochodach oraz środkach komunikacji publicznej, na przykład autobusach.