Trzy skuteczne metody powiększania ust

Pacjent, który przychodzi do gabinetu medycyny estetycznej w celu powiększenia ust, podczas wstępnej konsultacji zawsze otrzyma do wyboru przynajmniej ze dwie różne zalecane dla niego metody przeprowadzania zabiegu. W tym tekście omówimy sobie zresztą aż trzy takie najpopularniejsze metody. To najskuteczniejsze sposoby na trwałe powiększenie warg.

1 – powiększanie tłuszczem

Metoda może nieco kontrowersyjna i nietypowa, ale za to bardzo skuteczna, raczej mało inwazyjna (rzadko kiedy prowadzi do jakichkolwiek skutków ubocznych, w tym i reakcji alergicznych) i zdolna do wywoływania naturalnych efektów.

W trakcie tego zabiegu lekarz w pierwszej kolejności pobiera komórki tłuszczowe z ciała pacjenta (przeważnie z okolic bioder), by później je posegregować – usunąć te uszkodzone i starsze, a pozostawić te młode o najlepszym materiale. Wybrane komórki są wprowadzane bezpośrednio w usta. Zabieg wymaga krótkiego okresu rekonwalescencji, ale sam w sobie jest dość krótki i raczej bezbolesny.

2 – powiększanie kwasem hialuronowym

Najczęściej przeprowadzanym zabiegiem pod tym względem jest jednak powiększanie ust kwasem hialuronowym. Metoda ta od lat cieszy się największą popularnością. Jest w stanie powiększyć i wypełnić usta, a nawet zapewnić im wyraźną jędrność i je odmłodzić, a przy tym nie zaburza ich naturalnego wyglądu, dzięki czemu uzyskane efekty nie prezentują się sztucznie.

Póki co zabiegi przeprowadzane przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego nie gwarantują jednak permanentnych efektów. Tutaj powiększanie ust musi być regularnie powtarzane. Zaleca się, by taki zabieg z kwasem hialuronowym wykonywać średnio co trzy miesiące lub przynajmniej raz na pół roku.

3 – powiększanie laserem

Nowocześniejsze kliniki medycyny estetycznej wychodzą do pacjentów z jeszcze jedną niezwykle ciekawą propozycją, jaką jest powiększanie ust przy pomocy innowacyjnego lasera. No – może nie do końca powiększanie, a bardziej upiększanie. Laser wpływa pozytywnie przede wszystkim na kolor i teksturę ust oraz ich naturalne wypełnienie.

Dużym plusem tego zabiegu jest jego niska inwazyjność, która sprawia, że jest on zupełnie bezbolesny. To dobra opcja dla tych, którzy wciąż boją się skorzystać z bardziej tradycyjnych metod powiększania ust.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.