Gdzie szukać ogłoszeń o kupnie psa?

Zakup psa nie jest wcale łatwą decyzją. Szczenię to nie zabawka i wymaga odpowiedniej opieki i zainteresowania właścicieli. Właśnie do zakupu należy się przygotować i dobrze go przemyśleć. Trzeba też wiedzieć, gdzie szukać ogłoszeń o psach na sprzedaż lub do oddania w dobre ręce. Gdzie można znaleźć sprawdzone oferty?

Media społecznościowe

To ogromna potęga. Na lokalnych grupach roi się od ogłoszeń „sprzedam psa” albo „oddam szczeniaka”. W ten sposób ludzie chcą docierać do osób znajdujących się w ich pobliżu, np. w tej samej miejscowości. Daje to większą szansę na to, że piesek rzeczywiście szybko znajdzie nowy dom, bo niewiele osób decyduje się na daleką podróż po nowego psiaka. Media społecznościowe można też wykorzystać do opublikowania własnego ogłoszenia. Wystarczy napisać „kupie psa”, a później wymienić jego cechy. Możemy zaznaczyć, że interesuje nas tylko szczenię, jak duży powinien być dorosły pies, zaznaczyć płeć lub podać konkretną rasę. Pod takim ogłoszeniem na pewno szybko pojawią się konkretne propozycje. Najczęściej są one też opatrzone zdjęciami. Dzięki temu możesz szybko i łatwo podjąć decyzję co do tego, które zwierzaki Cię interesują.

Strony hodowców

Jeśli zależy Ci na psie rasowym, to powinieneś przeglądać strony hodowców danej rasy. Oczywiście nie możesz liczyć na to, że będą to oferty typu „oddam szczeniaka”. Psy rasowe, które posiadają niezbędną dokumentację i utytułowanych rodziców są drogą inwestycją. Takie psy kosztują sporo pieniędzy i często mogą wymagać więcej uwagi niż psy wielorasowe. Jednak, jeśli jesteś miłośnikiem danej rasy, to właśnie u wyspecjalizowanych hodowców tej konkretnej rasy powinieneś szukać szczeniaka dla siebie.

Portale z ogłoszeniami

Portale agregujące ogłoszenia cieszą się już mniejszą popularnością niż kiedyś, ale wciąż są popularne. Możesz na nich znaleźć wiele ofert sprzedam psa. Jeśli zmniejszysz obszar wyszukiwania do rejonu w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, to pokażą Ci się wyłącznie lokalne oferty. Pamiętaj, że hodowcy często też ogłaszają się na takich portalach, więc możesz trafić na te same szczenięta w kilku miejscach. Zanim jednak zdecydujesz – kupie psa – pomyśl, czy jesteś w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki bytowe – jedzenie, wodę, ciepłe miejsce do spania oraz właściwą opiekę weterynaryjną. Pies mentalnie przypomina dwuletnie dziecko. Ma uczucia i własną wrażliwość, którą właściciel powinien szanować. Jeśli nie jesteś na to gotowy, to lepszym wyborem będzie kupno pluszaka lub innej zabawki.