Najlepsza broń na polowanie

Udając się do lasu na łowy, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych aspektach. Z pewnością doświadczony członek czynnie oddający się myślistwo wie, jak ważne jest przygotowanie swojego samochodu na tą wyprawę, odpowiedni strój, a także broń, którą zabierze ze sobą, aby upolować dziką zwierzynę. Jeśli właśnie jesteś na etapie wybierania nowej broni na swoje polowania, to koniecznie sprawdź, czymś się wyróżniają i co mogą zaproponować Ci sztucery myśliwskie.

Broń myśliwska sztucer

Choć nazwa pochodzi z Niemiec i w wolnym tłumaczeniu oznacza „Obcinać”, to znana jest na całym świecie. Początkowo sztucery służyły strzelcom wyborowym w Prusach, Austrii i Rosji, wówczas nazywane one były jegrami. Sztucer oznaczał broń z krótką lufą sięgającą żołnierzowi do pasa, kiedy ten stał. Obecnie broń myśliwska sztucer to idealna alternatywa dla każdego pasjonata łowiectwem, który wymaga od swojej wyprawy do lasu upolowania grubej zwierzyny

Charakterystyka sztucerów myśliwskich

Sztucery myśliwskie możemy z łatwością podzielić na dwie kategorie. Nazywają się one ekspresy i repetiery. Te pierwsze oznaczają dwulufową broń, wyglądem wzorującą się na dobrze znanej dubeltówce. Kolejnymi charakterystycznymi cechami jest to, że są one łamane i dwustrzałowe. Repetiery zaś to broń jednolufowa, niełamana, która swój wygląd zawdzięcza karabinowi. Zazwyczaj posiada zamek ślizgowo-obrotowy dwu- lub czterotaktowy. Te sztucery charakteryzują się dużą wagą, a także możliwością oddania przeważnie 5 strzałów.

Broń dla wytrawnego łowcy

Prawdziwy pasjonat tego pięknego sportu z pewnością wie jak ważne jest poznawanie nowinek technicznych związanych z polowaniem. Regularna wymiana broni daje możliwości rozwoju i ciągłe poszukiwanie idealnego modelu, który nie zawiedzie nas, kiedy na celowniku pojawi się upragnione zwierzę. Odpowiednie przygotowanie do leśnej wyprawy to już połowa sukcesu. Myślistwo to przede wszystkim zamiłowanie do życia w zgodzie z naturą i spędzanie w lesie czasu dla prawdziwej przyjemności i odprężenia po ciężkiej pracy.

Jeśli więc i Ty jesteś zafascynowany tego typu hobby to koniecznie powinieneś sprawdzić co nowego sztucery myśliwskie mają Ci do zaoferowania. Jest to bowiem rodzaj broni, od którego możemy wymagać co rusz to nowszych modeli. Ruszaj do lasu po przygodę z najlepszym ekwipunkiem i bronią, która nigdy Cię nie zawiedzie. Darz Bór!